INČUKALNA PAMATSKOLAS MUZEJS

zetonvakars 31998. gadā audzinātāja Inga Karlovska kopā ar saviem skolēniem un paralēlklases skolēniem izdomāja, ka būtu brīnišķīgi noorganizēt žetonvakaru.

Pamatojums tāds, ka, kopš vidējā izglītība valstī vairs nav obligāta, varbūt kādam šī skola būs vienīgā, ko viņš pabeigs, tāpēc svarīgi, ka 100 dienas līdz eksāmeniem un izlaidumam var atzīmēt ar vērienu.
Tika norunāts, ka svinīguma atmosfēras uzturēšanai tiks īrēti skaisti, krāšņi tērpi no kāda teātra. Tā arī izdarīja, piedevām vēl nāca deju skolotāja un devītklasniekiem mācīja polonēzes soļus, jo tādos krāšņos tērpos vajag dejot arī piemērotu deju.
Viss sanāca, kā plānots – devītie līdzinājās prinčiem un princesēm, vecāki, kad ieradās svētku zālē, tika skaļi pieteikti, lai visa publika zinātu par tāda kunga vai tādas kundzes ierašanos. Pasākums bija brīnišķīgs, un arī ciemiņi – gan vecāki, gan skolotāji – priecīgi un apmierināti.

zetonvakars 5zetonvakars 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šī tradīcija – svinēt žetonvakaru – skolas dzīvē ieviesās ļoti stabili, tagad gandrīz katra devītā klase tādu rīko, piedevām ar piemērotu simbolu – žetongredzenu.

zetonvakars 3